Pręty zbrojeniowe żebrowane

Zbrojenia budowlane są niezbędne do zwiększenia wytrzymałości konstrukcji i jej odporności na naprężenia. Łączone z wylewką betonową tworzą żelbet, w którym oba materiały – stalowe zbrojenie i beton – wzajemnie się uzupełniają. W efekcie konstrukcja, filar czy wylewka zyskuje znacznie większą wytrzymałość fizyczną. Do zbrojenia betonu stosuje się m.in. pręty żebrowane, które produkuje i dystrybuuje nasza firma.

Pręty zbrojeniowe żebrowane mają charakterystyczną formę, uzupełnioną o fakturę powierzchni, która ma postać ukośnych lub poprzecznych żeber. Dzięki tym wypukłościom znacznie zwiększa się przyczepność stali do betonu, co ogranicza do minimum ryzyko wysuwania się prętów.

Wymiary prętów żebrowanych

Pręty zbrojeniowe żebrowane stanowią jedną z wielu form prętów, stosowanych z budownictwie. Są wykonywane ze specjalnej odmiany stali, która zapewnia im odpowiednie parametry wytrzymałościowe i cechy fizyczne. Ponadto różnią się one również wymiarami, spośród których największe znaczenie mają średnica i kształt przekroju.

Grubość pręta w znacznym stopniu decyduje o jego wytrzymałości mechanicznej. Dlatego dobór konkretnego produktu do typu konstrukcji powinien opierać się na precyzyjnych wyliczeniach. Z pewnością innej średnicy prętów będzie wymagać zbrojenie filarów nośnych, a innej – mur oporowy czy fundament w wielopiętrowym budynku.

Pręty zbrojeniowe żebrowane oferujemy w średnicach: od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Nieco mniejsze znaczenie ma długość prętów zbrojeniowych. W JFK Group produkujemy je w standardowych długościach z założeniem, że możemy je przyciąć do odpowiedniej długości, jakiej potrzebuje klient.

Gatunki stali

Pręty zbrojeniowe z są wykonywane ze specjalnego stopu stali węglowej, różniąc się parametrami. W celu rozróżnienia ich wytrzymałości i przeznaczenia do konkretnych zastosowań stosuje się klasyfikację, według której pręty żebrowane są zaliczane do trzech grup. Każde z nich charakteryzują się innym układem żeber. Do najpopularniejszych zaliczają się

  • pręty żebrowane klasy A-II, wykorzystywane do tworzenia zbrojeń w elementach nośnych, poddawanych dużym obciążeniom,
  • pręty żebrowane klasy A-III, stosowane w zbrojeniu głównym,
  • pręty żebrowane klasy A-IIIN, stosowane do montażu zbrojeń w konstrukcjach o wysokich wymaganiach.

Pręty stalowe zbrojeniowe są wykonane ze stali oznaczonej jako BSt500S lub B500SP, B500B oraz RB500W w klasie A-IIIN (średnice prętów od 6 do 42 mm). Produkujemy też pręty zbrojeniowe ze stali  nierdzewnej w gatunkach: 1.4482, 1.4362, 1.4307, 1.4404, 1.4464 (średnice prętów od 3 do 55 mm)

Potrzebujesz wyceny? Skontaktuj się z nami!

W JFK Group produkujemy pręty zbrojeniowe w różnych wymiarach długości i średnicach. Ponieważ cena tych produktów jest uzależniona od ich wagi, każde zamówienie wymaga indywidualnej wyceny. Dotyczy to w szczególności takich klientów, dla których przycinamy pręty do wymaganej długości. Jeśli potrzebne Ci pręty stalowe zbrojeniowe o konkretnych parametrach i chcesz złożyć zamówienie, skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie jego wycenę.

  • © All rights reserved by JFK Group.