Zbrojenia budowlane

Najpopularniejszym materiałem budowlanym jest beton. Pomimo wielu zalet, w tym również dużej wytrzymałości na obciążenia, nie jest on doskonały – brakuje mu odporności na naprężenia rozciągające. W celu poprawy parametrów betonu już w XIX wieku zastosowano wzmocnienia w postaci metalowych prętów. W efekcie uzyskano wyjątkowo ceniony żelbeton. Zbrojenia budowlane, po raz pierwszy wykorzystane przez wynalazcę Josepha-Louisa Lambota, do chwili obecnej są stałym elementem większości konstrukcji.

Wytwarzamy prefabrykaty zbrojeniowe

Szerokie zapotrzebowane na zbrojenia budowlane sprawia, że ich wytwarzanie stało się podstawowym profilem produkcyjnym naszej firmy. Od 2014 roku systematycznie rozwijamy działalność, realizując zlecenia Klientów na gotowe konstrukcje stalowe wykonywane na potrzeby wzmacniania ścian, filarów i innych elementów struktur betonowych.

Naszą specjalnością jest prefabrykacja stali zbrojeniowej, którą przekształcamy zarówno w siatki i maty, jak i w elementy o skomplikowanych kształtach takie jak pokrywy czy pół dennice. Realizacją zleceń zajmuje się nasza zbrojarnia w Katowicach, której mocnymi stronami są wykwalifikowana załoga oraz nowoczesny, w pełni mechanizowany park maszynowy. Oferujemy zarówno zbrojenie gotowe, jak i wykonywane bezpośrednio na indywidualne zmówienie Klienta. Realizujemy je zna podstawie dostarczonej specyfikacji i rysunków technicznych.

Oferta zbrojeń budowlanych

Zbrojarnia ze Śląska dostarcza Klientom rozwiązania dopasowane zarówno do ich potrzeb, jak i do charakterystyki tworzonych konstrukcji budowlanych. Dzięki wyspecjalizowanym maszynom takim jak automaty zbrojarskie marki SCHNELL COIL 16 Pack 2 z dużym sukcesem poddajemy obróbce stal w kręgach, zarówno tę walcowaną na gorąco, jak i ciągnioną na zimno.

Automatyczne, sterowane cyfrowo giętarki mogą przekształcać pręty zbrojeniowe o grubości od 6 mm do 42 mm. Gotowe zbrojenia budowlane, które wykonujemy w zbrojarni w Katowicach to:

 • wyroby ze stali prefabrykowanej do zbrojenia betonu w gatunkach: BST500S, RB500W, B500B, B500SP EPSTAL,
 • wyroby ze stali w klasie AIIIN,
 • siatki i maty zbrojeniowe,
 • szkielety zbrojeniowe pali i ścian szczelinowych,
 • elementy zbrojeniowe wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną Klienta,
 • pręty zbrojeniowe o średnicach w zakresie od 6 mm do 42 mm,
 • prefabrykacja zbrojenia w wysoce zaawansowanej formie technologicznej (U-kształty, pół dennice, pokrywy).

Stal zbrojeniowa

Stal zbrojeniowa jest zaliczana do grupy stali niskostopowych, niskowęglowych oraz węglowo-manganowych. Do wykonywania zbrojeń stosuje się też staliwo. Każda z odmian charakteryzuje się nieco innym składem oraz związanymi z nim parametrami technicznymi. Stanowią one podstawę podziału wszystkich gatunków stali zbrojeniowej na pięć klas – począwszy od najsłabszej A0, a skończywszy na stali klasy AIIIN, z której powstają gotowe zbrojenia budowlane w naszej firmie.

Do najwyższej klasy stali zbrojeniowej zlicza się stale: BST500S, RB500W, B500B, B500SP EPSTAL. Pręty zbrojeniowe wykonane z tego materiału charakteryzują się żebrowaniem w jodełkę, z dodatkowym żeberkiem umieszczonym na całej długości pręta.

Stal konstrukcyjna

Prefabrykacja stali zbrojeniowej nie jest jedynym obszarem działalności firmy JFK. Poza produkcją gotowych zbrojeń zajmujemy się też dystrybucją wyrobów hutniczych, które dostarczamy bezpośrednio do zainteresowanych Klientów na terenie całej Polski. W ofercie – poza stalą zbrojeniową i aluminium – mamy również stal konstrukcyjną. Jest to bardzo szeroka grupa materiałów, zarówno niestopowych, jak i niskostopowych oraz wysokostopowych, z bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu – od budowy konstrukcji, po wykonywanie precyzyjnych narzędzi.

W naszym asortymencie znalazła się stal konstrukcyjna wg EN 10025-2 – S355J2C+N, S355J2+N, RCS355N. Dystrybuujemy również stale:

 • trudno-rdzewiejącą wg EN 10025-5,
 • termomechanicznie walcowaną wg EN 10149-2,
 • ulepszaną o podwyższonej granicy plastyczności wg EN 10025-6,
 • na urządzenia ciśnieniowe wg EN 10028-2,
 • do ulepszania cieplnego wg  EN 10083,
 • trudnościeralną.

Cięcie oraz gięcie stali zbrojeniowej

Prefabrykacja zbrojenia zgodnie z rysunkiem technicznym klienta lub też produkowanie gotowych zbrojeń budowlanych wymagają dostosowania długości i kształtu poszczególnych elementów ze stali. Dlatego nasza zbrojownia wykonuje czynności takie jak cięcie i gięcie stali na potrzeby wykonania konkretnych wyrobów.

Do tego celu wykorzystujemy automatyczne giętarki dwukierunkowe oraz piły do cięcia stali. Urządzenia sterowane cyfrowo są wysoko wydajne i bardzo precyzyjne. Pozwala nam to realizować nawet bardzo złożone i zaawansowane technicznie zlecenia. Automatyzacja procesów pozwala nam też oferować atrakcyjne ceny zbrojeń budowlanych.

Transport zbrojeń budowlanych bezpośrednio na budowę

Klientom, którzy zamówią u nas zbrojenie gotowe, pręty zbrojeniowe lub stal konstrukcyjną w dowolnej formie zapewniamy transport do wyznaczonego miejsca. Działamy głównie na terenie Śląska, jednak zlecenia na prefabrykaty zbrojeniowe realizujemy dla odbiorców z całej Polski. Dysponujemy odpowiednimi samochodami przystosowanymi do przewozu zarówno stali konstrukcyjnej i innych wyrobów hutniczych, jak i gotowych prefabrykatów zbrojenia.

Montaż zbrojeń bezpośrednio na budowie

Prefabrykacja zbrojenia oraz jego transport na plac budowy nie wyczerpują jeszcze naszej oferty. Dzięki wykwalifikowanej ekipie zbrojowni możemy również wykonać kompletny montaż zbrojenia na miejscu budowy. Klient otrzymuje kompleksową usługę i maksymalne skrócenie czasu realizacji inwestycji. Pozwala na to wyeliminowanie etapu zapoznawania się z konstrukcją zbrojenia oraz sposobami jego montażu przez pracowników ekipy budowlanej.

Zapoznaj się także z ofertą wyrobów hutniczych.

automat zbrojarski - SCHNELL COIL 16 Pack 2
 • © All rights reserved by JFK Group.